تبلیغات
مهندسی ژئوماتیک

مهندسی ژئوماتیک

» درودی دوباره ... ( یکشنبه 10 فروردین 1393 )
» خداحافظ ... ( دوشنبه 27 شهریور 1391 )
» شماره جدید مجله GPSWorld برای ماه سپتامبر منتشر شد ( شنبه 25 شهریور 1391 )
» آیا می دانید ANTEX ها را از کجا دریافت کنید؟ ( پنجشنبه 23 شهریور 1391 )
» در نوشتن گزارش فنی IGS 2012 مشارکت کنید ( سه شنبه 21 شهریور 1391 )
» شما به کلاس آموزشی NAPEOS دعوت شدید ( یکشنبه 19 شهریور 1391 )
» شماره جدید مجله InsideGNSS برای ماه جولای و آگوست منتشر شد ( جمعه 17 شهریور 1391 )
» شماره جدید مجله نقشه بردار حرفه ای برای ماه سپتامبر منتشر شد ( چهارشنبه 15 شهریور 1391 )
» آیا تاکنون به پایگاه اینترنتی نرم افزار Matlab رفته اید؟ ( دوشنبه 13 شهریور 1391 )
» شماره جدید مجله Coordinate برای ماه آگوست منتشر شد ( شنبه 11 شهریور 1391 )
» آیا می دانید NEST چیست؟ ( پنجشنبه 9 شهریور 1391 )
» همه چیز درباره SAR ( سه شنبه 7 شهریور 1391 )
» آیا تا کنون به کتابخانه IGS رفته اید؟ ( یکشنبه 5 شهریور 1391 )
» نشست GNSS انستیتو ناوبری در سپتامبر 2012 برگزار می گردد ( جمعه 3 شهریور 1391 )
» کتاب: فیزیکال ژئودزی ( چهارشنبه 1 شهریور 1391 )

GIS، مسلمان ها را فریب داد

نویسنده: محمد امیرخانی دهکردی سه شنبه 26 اردیبهشت 1391 دسته بندی : نرم افزار , آموزش , اخبار ,


چند ماه قبل طی یک اقدام بی شرمانه، چند تن از سربازان آمریکایی به بی حرمتی و سوزاندن قرآن کریم اقدام کردند. که این کار با خشم بسیار زیاد افغان ها روبرو شد و ناامنی فراوانی را برای سربازان آمریکایی در افغانستان به دنبال داشت.
اما اکنون نزدیک به دو ماه است که دیگر خبری از هیچ آشوب و ناامنی و آتش سوزی در افغانستان نیست و افغانستان در آرامش به سر می برد.

در صورتی که تمایل دارید بدانید GIS چگونه به آمریکایی ها کمک کرد و موجب فریب مسلمان ها شد به ادامه مطلب بروید....به دنبال آشوب های ایجاد شده در افغانستان بر سر سوزانده شدن قرآن توسط سربازان آمریکایی ژنرال وینسنت و ژنرال افندی به دنبال راه حلی برای رفع مسالمت آمیز این مشکل برآمدند و تیمی را تشکیل دادند که این تیم با استفاده از اطلاعات فرهنگی منطقه اقدام به آنالیز شرایط موجود کرد.

آنها با استفاده از ابزارهایی مانند GeoCOP و TACTweet اقدام به پردازش هزاران پیام مختلف در رسانه ها کردنداین نرم افزارهای هزاران پیام و خبر را در رسانه های عمومی پردازش کردند و به این نتیجه رسیدند که با وجود خشم مردم از سوزانده شدن قرآن در افغانستان و تظاهرات مردم در بحرین، مناطق شمالی پاکستان و مناطق مجاور با افغانستان مناطق اثر گذار در اعتراض ها هستند و شروع فعالیت ها برای سرکوب مسالمت آمیز شورش ها باید از این نقاط شروع شود و باید 5000 قرآن همراه با پیام همدردی برای روحانیون و رهبران محلی این مناطق فرستاده شود.

بدین سبب از بیش از 220 رهبر محلی در 16 منطقه برای شرکت در مراسمی ویژه دعوت بعمل آمد که از این تعداد 4 منطقه در پاکستان و 12 منطقه در افغانستان بود.

همچنین با در نظر گرفتن فرهنگ پشتون و آداب و رسوم محلی هر منطقه پیام های حاوی متن همدردی آماده شد.در 29 فوریه 5000 قرآن همراه با پیام های تاسف و همدردی توزیع شد.

تا 2 مارس پوشش خبری وسیع از این کار موجب شد روحانیون از موضع خود پایین آمده و حتی یکی از آنها فتوایی در خصوص بخشش و گذشت صادر کرد.

و تا 7 مارس مانیتورینگ رسانه ها نشان از بازخورد مثبت مردم  داشت و از آن پس دیگر هیچ گزارشی از تظاهرات و کشتار در خصوص خشم ناشی از آتش زدن قرآن گزارش نمی شود.

و بدین ترتیب آمریکایی ها با استفاده از آنالیز های اطلاعاتی و مکانی توانستند راه حلی را بیابند که موجب شد در سریعترین زمان ممکن اعتراض ها علیه آمریکایی ها ختم شود.

و اینگونه GIS موجب خاموش کردن خشم مسلمان ها از سوزاندن قرآن شد و آمریکایی ها را نجات داد.برچسب ها : GIS , GeoCOP , TACTweet , ابزارهای gis ,آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

Geomatic RQ code
    من محمد امیرخانی دهکردی دانش آموخته کارشناسی ارشد ژئودزی دریایی (هیدروگرافی) هستم و هدفم از راه اندازی این وبلاگ ارائه اخبار و اطلاعات کامل تری در سطح کارشناسی ارشد است
    منتظر نظرات شما هستم

Mohammad 

Amirkhani Dehkordi

ورود مهندس امید دستجردی املشی دانشجوی کارشناسی ارشد ژئودزی دریایی (هیدروگرافی) را به جمع نویسندگان وبلاگ خوش آمد می گوییم

Omid Dastjerdi Amlashi

تبلیغات
.CopyRight © 2010 - 2011 geomatic Group , All Rights Reserved ©